Plaża możliwości – warsztaty planowania partycypacyjnego

warsztaty projektowe

Celem warsztatów planowania partycypacyjnego pt. „PLAŻA MOŻLIWOŚCI” było pozyskanie od zaproszonych osób wiedzy na temat problemów, potrzeb i oczekiwań, co do funkcjonowania i zagospodarowania plaży nad Jeziorem Szarcz w Pszczewie. Pozyskana wiedza stanowiła podstawę do współpracy w celu wypracowania wspólnej wizji rozwoju tego niezwykle ważnego dla mieszkańców Gminy i okolic miejsca. Do udziału w warsztatach zaproszeni zostali mieszkańcy i lokalni przedsiębiorcy, którzy stanowili podstawowy skład zespołów warsztatowych. Ponadto jako wsparcie merytoryczne zaproszeni zostali eksperci z zakresu architektury, urbanistyki i architektury krajobrazu, a także pracownicy Urzędu Gminy w Pszczewie. Praca w takiej grupie pozwoliła na otwartą konfrontację różnych wizji oraz identyfikację potrzeb różnych grup użytkowników plaży. Łącznie w warsztatach udział wzięły 23 osoby: 12 mieszkańców, 5 przedsiębiorców, 3 ekspertów oraz 3 przedstawicieli Urzędy Gminy w Pszczewie.

Dziękujemy Pani Edycie Bąkowskiej za przemiłą atmosferę spotkania oraz pełne profesjonalizmu poprowadzenie warsztatów. Wyciągnęła z nas Pani wszystko, co najlepsze : )

W wyniku dwudniowych warsztatów powstały wytyczne do modernizacji plaży i zmiany sposobu jej funkcjonowania, które w ostatnich latach zostały z powodzeniem wprowadzone w życie.

Szczegóły projektu dostępne są na stronie Urzędu Gminy Pszczew: http://www.pszczew.mserwer.pl/content.php?sid=0679f013d0b3d1e8edbf6d23be4bba27&tr=cl&cms_id=2146&p=&lang=pl